Ohita navigaatio

Uusi toimintakausi on käynnistynyt

OAJ Päijät-Hämeen uusi toimintakausi on käynnistynyt! tiistaina 11.1.2022 työvaliokunta kokoontui ja valmisteli 18.1. pidettävää hallituksen kokousta. Kyseessä o uuden hallituksen järjestäytymiskokous, joten tavallisten kokousasioiden lisäksi päätettävänä on liuta järjestäytymisasioita ja valtuksien myöntämisiä. Hallituksessa työskentelevät seuraavan kahden vuoden ajan Jarno Hartikainen, Anna Huhtamäki, Anne Kauppinen, Sini Lange-Härkönen, Josefiina Marola, Anna Muikku, Tarja Mäenpää ja Satu Varama. Puheenjohtajana toimii Heli Pohjonen. Muut toimihenkilöt valitaan hallituksen ensimmäisessä kokouksessa.

Vuosi on uudenöainen myös siksi, että pitkäaikainen toimistosihteerimme Hillevi jäi eläkkeelle ja olemme palkanneet yhdistyksen omaksi työntekijäksi toimistolle Ulla Liimataisen.

Antoisaa uutta toimitavuotta!

Yhdistyksemme

OAJ Päijät-Häme toimii jäsenyhdistystensä edunvalvonnan ja koulutuksen tukena. Yhdistys vastaa lahtelaisten yhdistysten neuvottelutoiminnasta.