Ohita navigaatio

Yhteystiedot

OAJ:n Hämeen aluetoimisto Vuorikatu 20b, 15110 Lahti

Toimistosihteeri Hillevi Kivistö puh 03- 7349921 s-posti oaj.paijat-hame(ät)phnet.fi

Toimisto on auki koulujen työaikoina seuraavasti:
ma – ti 8-16, ke – to 8-13, pe 8-12
Kesällä suljettu.

Hallitus

Heli Pohjonen, Hollolan paikallisyhdistys

puheenjohtaja 0405582532 puheenjohtaja@oajpaijathame.fi

Miia Alhonen, Asikkalan paikallisyhdistys

sihteeri sihteeri@oajpaijathame.fi

Marko Varjos, Päijät-Hämeen kaupan ja kulttuurialan opettajat

alueasiamies alueasiamies@oajpaijathame.fi

Tarja Mäenpää, Lahden seudun ammatilliset opettajat

varapuheenjohtaja, OAO-jaoksen puheenjohtaja tarja.l.maenpaa@salpaus.fi

Laura Tarvonen, Lahden Varhaiskasvatuksen opettajat

varapuheenjohtaja, VOL-jaoksen puheenjohtaja lauratarvonen@yahoo.com

Anna Muikku, Lahden OAY

varapuheenjohtaja, YSI-jaoksen puheenjohtaja, koulutussihteeri anna.muikku@lyk.fi

Satu Varama, Orimattilan paikallisyhdistys

taloudenhoitaja taloudenhoitaja@oajpaijathame.fi

Anna Huhtamäki, Lahden OAY

tiedottaja anna.huhtamaki@edu.lahti.fi

Sini Lange-Härkönen, Hollolan paikallisyhdistys

jäsen sini.lange-harkonen@hollola.fi

Eveliina Mykrä, Lahden Varhaiskasvatuksen opettajat

jäsen evemykra@gmail.com

Mari Keituri, Päijät-Hämeen aikuisopettajat

jäsen mari.keituri@gmail.com

Tiiu Salmi, Lahden OAY

jäsen tiiu.salmi@edu.lahti.fi

Jussi Anttila, Lahden OAY

Pääluottamusmies Lahti/YSI 050 559 4067 jussi.anttila@lahti.fi

Liisa Vehviläinen, Lahden Varhaiskasvatuksen opettajat

Pääluottamusmies Lahti/VOL 040 175 8368 liisa.vehvilainen@lahti.fi

Jaana Järvenpää, Heinolan paikallisyhdistys

varajäsen jaana.jarvenpaa@edu.heinola.fi

Mari Keituri, Päijät-Hämeen aikuisopettajat

varajäsen mari.keituri@gmail.com

Josefiina Marola, Lahden Varhaiskasvatuksen opettajat

varajäsen josefiinamarola@gmail.com

Kirsi Makkonen, Lahden OAY

varajäsen kirsi.makkonen@edu.lahti.fi

Maisa Penttala, Lahden OAY

varajäsen maisa.penttala@edu.lahti.fi

Hanna Rantanen, Orimattilan paikallisyhdistys

varajäsen hanna.rantanen@orimattila.fi

Tuija Tasa, Lahden Varhaiskasvatuksen opettajat

varajäsen tuija.tasa@lahti.fi

Jukka Vieri, Lahden OAY

varajäsen jukka.vieri@edu.lahti.fi

Koulutus-ja vaikuttamisjaos

Anna Muikku

koulutussihteeri anna.muikku@lyk.fi

Eveliina Mykrä

jäsen (VOL) evemykra@gmail.com

Tiiu Salmi

jäsen (YSI) tiiu.salmi@edu.lahti.fi

Mari Keituri

jäsen (OAO) mari.keituri@gmail.com

OAJ:n valtuutetut

Leena Kalliolehto

OAJ:n hallituksen jäsen ja OAJ-valtuutettu leena.kalliolehto@edu.lahti.fi

Marjut Koukkula

OAJ-valtuutettu oopy.puheenjohtaja@gmail.com

Ari Pakarinen

OAJ-valtuutettu ari.pakarinen@edu.heinola.fi

Edunvalvontajaos

Marko Varjos

alueasiamies, pääluottamusmies/Salpaus marko.varjos@salpaus.fi

Heli Pohjonen

alueyhdistyksen puheenjohtaja puheenjohtaja@oajpaijathame.fi

Jussi Anttila

pääluottamusmies / Juko/Lahti, ovtes jussi.anttila@lahti.fi

Outi Montonen

pääluottamusmies/Heinola

Anne Kauppinen

pääluottamusmies/Kärkölä anne.kauppinen@karkola.fi

Mikko Jussila

pääluottamusmies/Iitti mikko.jussila@eduiitti.fi

Raine Lönnfors

pääluottamusmies/Orimattila raine.lonnfors@gmail.com

Tanja Uusitalo

pääluottamusmies/Padasjoki tanja.uusitalo@padasjoki.fi

Jari Häkkinen

pääluottamusmies/Sysmä

Sini Lange-Härkönen 31.7. saakka

pääluottamusmies/Hollola sini.lange-harkonen@hollola.fi

Ismo Peltonen

pääluottamusmies/Hartola ismo.peltonen@hartola.fi

Marko Asp

pääluottamusmies/Asikkala marko.asp@asikkala.fi

Liisa Vehviläinen

pääluottamusmies / Juko/Lahti, kvtes/ls

Työsuojeluverkosto

Marko Varjos

Aleuasiamies, verkoston puheenjohtaja marko.varjos@salpaus.fi

Heli Pohjonen

OAJ Päijät-Häme puheenjohtaja/Hollola puheenjohtaja@oajpaijathame.fi

Tiina Niemi

työsuojeluvaltuutettu/Asikkala tiina.niemi@asikkala.fi

Tiina Itävuori

Työsuojeluvaltuutettu/Hartola tiina.itavuori@hartola.fi

Outi Montonen

työsuojeluvaltuutettu/Heinola outi.montonen@heinola.fi

Jarkko Härkönen

työsuojeluvaltuutettu/Hollola jarkko.harkonen@hollola.fi

Ulla Villa

työsuojeluvaltuutettu/Iitti ulla.villa@eduiitti.fi

Jaana Vanhanen

työsuojeluvaltuutettu/Kärkölä jaana.vahanen@karkola.fi

Päivi Teutari

työhyvinvointivaltuutettu/Lahti paivi.teutari@lahti.fi

Aku Aho

työsuojeluvaltuutettu/LYK aku.aho@lyk.fi

Markus Parviainen

työsuojeluvaltuutettu/Orimattila markus.parviainen@orimattila.fi

Armi Lehtinen

työsuojeluvaltuutettu/Koulutuskeskus Salpaus armi.lehtinen@salpaus.fi