Ohita navigaatio

Yhteystiedot

OAJ:n Hämeen aluetoimisto Vuorikatu 20b, 15110 Lahti

Toimistosihteeri Ulla Liimatainen puh 03- 7349921 s-posti toimisto(ät)oajpaijathame.fi  ja oaj.paijat-hame(ät)phnet.fi

Toimisto on auki koulujen työaikoina seuraavasti:

  • maanantaisin ja tiistaisin klo 09.00 – 16.30
  • keskiviikosta torstaihin 08.00-13.00
  • perjantaisin 7.30-12.30.
  • Toimisto on tilapäisesti suljettu 21.11.-25.11.2022

Kesällä toimistossa ei ole asiakaspalvelua.

Hallitus

Heli Pohjonen, Hollolan paikallisyhdistys

puheenjohtaja 0405582532 puheenjohtaja@oajpaijathame.fi

Anna Muikku, Lahden opettajien ammattiyhdistys

sihteeri anna.muikku@lyk.fi

Marko Varjos, Päijät-Hämeen kaupan-ja kulttuurialan opettajat

alueasiantuntija marko.varjos@salpaus.fi

Tarja Mäenpää, Lahden seudun ammatilliset opettajat

varapuheenjohtaja, OAO-jaoksen puheenjohtaja tarja.l.maenpaa@salpaus.fi

Laura Tarvonen

jäsen, Lahden varhaiskasvatuksen opettajat

Anna Muikku, Lahden OAY

varapuheenjohtaja, YSI-jaoksen puheenjohtaja, koulutussihteeri anna.muikku@lyk.fi

Anna Huhtamäki, Lahden OAY

tiedottaja anna.huhtamaki@edu.lahti.fi

Sini Lange-Härkönen, Hollolan paikallisyhdistys

jäsen sini.lange-harkonen@hollola.fi

Mikko Tähkänen, Lahden ammatilliset opettajat

taloudenhoitaja mikko.tahkanen@iki.fi

Maija Pirinen, Lahden OAY

jäsen maija.pirinen@edu.lahti.fi

Anne Kauppinen, OAJ Hollola/Kärkölän opettajat

jäsen

Jussi Anttila, Lahden OAY

pääluottamusmies Lahti/YSI 050 559 4067 jussi.anttila@lahti.fi

Liisa Vehviläinen, Lahden Varhaiskasvatuksen opettajat

pääluottamusmies Lahti/VAKA 040 175 8368 liisa.vehvilainen@lahti.fi

Marjut Koukkula, Orimattilan paikallisyhdistys

jäsen oopy.puheenjohtaja@gmail.com

Emmi Mehtonen, LOAY

varajäsen emmi.mehtonen@edu.lahti.fi

Sari Vesanoro, LOAY

varajäsen sari.vesanoro@edu.lahti.fi

Heli Leminen, Lahden kaupan ja kulttuurin opettajat

varajäsen heli.leminen@salpaus.fi

Eveliina Mykrä, Lahden varhaiskasvatuksen opettajat

varajäsen evemykra@gmail.com

Satu Lehtonen, Lahden ammatilliset opettajat

varajäsen satu.lehtonen@salpaus.fi

Koulutus-ja vaikuttamisryhmä

Anna Muikku

koulutussihteeri anna.muikku@lyk.fi

Maija Pirinen

jäsen (YSI) maija.pirinen@edu.lahti.fi

Sini Lange-Härkönen

jäsen (VAKA) sini.lange-harkonen@hollola.fi

OAJ:n valtuutetut

Jussi Anttila

OAJ-valtuutettu, KOPO-toimiunnan jäsen, OAJ:n hallituksen varajäsen jussi.anttila@lahti.fi

Anne Kauppinen

OAJ-valtuutettu anne.kauppinen@karkola.fi

Jaana Järvenpää

OAJ-valtuutettu jaana.jarvenpaa@edu.heinola.fi

Merja Lundgren

OAJ-valtuutettu merja.lundgren@lahti.fi

Tarja Mäenpää

OAJ-valtuutettu tarja.l.maenpaa@salpaus.fi

Edunvalvontajaos/alueen pääluottamusmiehet

Marko Varjos

alueasiantuntija, pääluottamusmies/Salpaus marko.varjos@salpaus.fi

Heli Pohjonen

alueyhdistyksen puheenjohtaja, pääluottamusmies Hollola puheenjohtaja@oajpaijathame.fi

Jussi Anttila

pääluottamusmies / Juko/Lahti, ovtes jussi.anttila@lahti.fi

Outi Montonen

pääluottamusmies/Heinola

Anne Kauppinen

pääluottamusmies/Kärkölä anne.kauppinen@karkola.fi

Mikko Jussila

pääluottamusmies/Iitti mikko.jussila@eduiitti.fi

Raine Lönnfors

pääluottamusmies/Orimattila raine.lonnfors@gmail.com

Tanja Uusitalo

pääluottamusmies/Padasjoki tanja.uusitalo@padasjoki.fi

Jari Häkkinen

pääluottamusmies/Sysmä

Ismo Peltonen

pääluottamusmies/Hartola ismo.peltonen@hartola.fi

Marko Asp

pääluottamusmies/Asikkala marko.asp@asikkala.fi

Liisa Vehviläinen

pääluottamusmies / Juko/Lahti, KVTES/ OVTES G-liite

Työsuojeluverkosto

Marko Varjos

Aleuasiantuntija, verkoston puheenjohtaja marko.varjos@salpaus.fi

Heli Pohjonen

OAJ Päijät-Häme puheenjohtaja/Hollola puheenjohtaja@oajpaijathame.fi

Tiina Niemi

työsuojeluvaltuutettu/Asikkala tiina.niemi@asikkala.fi

Ilpo Raatikainen

Työsuojeluvaltuutettu/Hartola ilpo.raatikainen@hartola.fi

Johanna Andersson

työsuojeluvaltuutettu/Heinola johanna.andersson@edu.heinola.fi

Jarkko Härkönen

työsuojeluvaltuutettu/Hollola jarkko.harkonen@hollola.fi

Ulla Villa

työsuojeluvaltuutettu/Iitti ulla.villa@eduiitti.fi

Jaana Vanhanen

työsuojeluvaltuutettu/Kärkölä jaana.vahanen@karkola.fi

Päivi Teutari

työhyvinvointivaltuutettu/Lahti paivi.teutari@lahti.fi

Markus Parviainen

työsuojeluvaltuutettu/Orimattila markus.parviainen@orimattila.fi

Jarmo Ovaska

työsuojeluvaltuutettu/Koulutuskeskus Salpaus jarmo.ovaska@salpaus.fi

Satu Juutilainen

työsuojeluvaltuutettu/Sysmä satu.juutilainen@edusysma.fi

Raija Meronen

työsuojeluvaltuutettu, Padasjoki raija.meronen@edu.padasjoki.fi

Sari Antila

työsuojeluvaltuutettu Lahden kansanopisto

Aapeli Kähkönen

Lahden Yhteiskoulun työsuojeluvaltuutettu aapeli.kahkonen@lyk.fi