Ohita navigaatio

Yhteystiedot

OAJ:n Hämeen aluetoimisto Vuorikatu 20b, 15110 Lahti

Toimistosihteeri Ulla Liimatainen puh 03- 7349921 s-posti oaj.paijat-hame(ät)phnet.fi

Toimisto on auki vuoden 2022 alusta koulujen työaikoina seuraavasti:

Toimiston aukioloaika on pääsääntöisesti maanantaisin ja tiistaisin klo 09.00 – 16.30, keskiviikosta perjantaihin 09.00-14.00.

Kesällä toimistossa ei ole asiakaspalvelua.

Hallitus

Heli Pohjonen, Hollolan paikallisyhdistys

puheenjohtaja 0405582532 puheenjohtaja@oajpaijathame.fi

ei valittu

sihteeri

Marko Varjos, Päijät-Hämeen kaupan ja kulttuurialan opettajat

alueasiantuntija alueasiantuntija@oajpaijathame.fi

Tarja Mäenpää, Lahden seudun ammatilliset opettajat

varapuheenjohtaja, OAO-jaoksen puheenjohtaja tarja.l.maenpaa@salpaus.fi

Josefiina Marola, Lahden Varhaiskasvatuksen opettajat

varapuheenjohtaja, VOL-jaoksen puheenjohtaja josefiinamarola@gmail.com

Anna Muikku, Lahden OAY

varapuheenjohtaja, YSI-jaoksen puheenjohtaja, koulutussihteeri anna.muikku@lyk.fi

Satu Varama, Orimattilan paikallisyhdistys

taloudenhoitaja taloudenhoitaja@oajpaijathame.fi

Anna Huhtamäki, Lahden OAY

tiedottaja anna.huhtamaki@edu.lahti.fi

Sini Lange-Härkönen, Hollolan paikallisyhdistys

jäsen sini.lange-harkonen@hollola.fi

Jarno Hartikainen, Heinolan ammatilliset opettajat

jäsen jarno.hatrikainen@salpaus.fi

Maija Pirinen, Lahden OAY

jäsen maija.pirinen@edu.lahti.fi

Jussi Anttila, Lahden OAY

Pääluottamusmies Lahti/YSI 050 559 4067 jussi.anttila@lahti.fi

Liisa Vehviläinen, Lahden Varhaiskasvatuksen opettajat

Pääluottamusmies Lahti/VOL 040 175 8368 liisa.vehvilainen@lahti.fi

Miia Alhonen, Asikkalan paikallisyhdistys

varajäsen

Jaana Järvenpää, Heinolan paikallisyhdistys

varajäsen jaana.jarvenpaa@edu.heinola.fi

Marjut Koukkula, Orimattilan paikallisyhdistys

varajäsen oopy.puheenjohtaja@gmail.com

Emmi Mehtonen, LOAY

varajäsen emmi.mehtonen@edu.lahti.fi

Sari Vesanoro, LOAY

varajäsen sari.vesanoro@edu.lahti.fi

Heli Leminen, Lahden kaupan ja kulttuurin opettajat

varajäsen heli.leminen@salpaus.fi

Mikko Tähkänen, Lahden seudun ammatilliset opettajat

varajäsen mikko.tahkanen@salpaus.fi

Eveliina Mykrä, Lahden varhaiskasvatuksen opettajat

varajäsen evemykra@gmail.com

Laura Tarvonen, Lahden Varhaiskasvatuksen opettajat

varajäsen lauratarvonen@yahoo.com

Koulutus-ja vaikuttamisjaos

Anna Muikku

koulutussihteeri anna.muikku@lyk.fi

ei valittu

jäsen (VOL)

ei valittu

jäsen (YSI)

ei valittu

jäsen (OAO)

OAJ:n valtuutetut

Leena Kalliolehto

OAJ:n hallituksen jäsen ja OAJ-valtuutettu leena.kalliolehto@edu.lahti.fi

Marjut Koukkula

OAJ-valtuutettu oopy.puheenjohtaja@gmail.com

Ari Pakarinen

OAJ-valtuutettu ari.pakarinen@edu.heinola.fi

Edunvalvontajaos

Marko Varjos

alueasiamies, pääluottamusmies/Salpaus marko.varjos@salpaus.fi

Heli Pohjonen

alueyhdistyksen puheenjohtaja puheenjohtaja@oajpaijathame.fi

Jussi Anttila

pääluottamusmies / Juko/Lahti, ovtes jussi.anttila@lahti.fi

Outi Montonen

pääluottamusmies/Heinola

Jaana Vanhanen

pääluottamusmies/Kärkölä jaana.vanhanen@karkola.fi

Mikko Jussila

pääluottamusmies/Iitti mikko.jussila@eduiitti.fi

Raine Lönnfors

pääluottamusmies/Orimattila raine.lonnfors@gmail.com

Tanja Uusitalo

pääluottamusmies/Padasjoki tanja.uusitalo@padasjoki.fi

Jari Häkkinen

pääluottamusmies/Sysmä

Heli Pohjonen

pääluottamusmies/Hollola heli.pohjonen@hollola.fi

Ismo Peltonen

pääluottamusmies/Hartola ismo.peltonen@hartola.fi

Marko Asp

pääluottamusmies/Asikkala marko.asp@asikkala.fi

Liisa Vehviläinen

pääluottamusmies / Juko/Lahti, kvtes/ls

Työsuojeluverkosto

Marko Varjos

Aleuasiantuntija, verkoston puheenjohtaja alueasiantuntija@oajpaijathame.fi

Heli Pohjonen

OAJ Päijät-Häme puheenjohtaja/Hollola puheenjohtaja@oajpaijathame.fi

Tiina Niemi

työsuojeluvaltuutettu/Asikkala tiina.niemi@asikkala.fi

Tiina Itävuori

Työsuojeluvaltuutettu/Hartola tiina.itavuori@hartola.fi

Outi Montonen

työsuojeluvaltuutettu/Heinola outi.montonen@heinola.fi

Jarkko Härkönen

työsuojeluvaltuutettu/Hollola jarkko.harkonen@hollola.fi

Ulla Villa

työsuojeluvaltuutettu/Iitti ulla.villa@eduiitti.fi

Jaana Vanhanen

työsuojeluvaltuutettu/Kärkölä jaana.vahanen@karkola.fi

Päivi Teutari

työhyvinvointivaltuutettu/Lahti paivi.teutari@lahti.fi

Aku Aho

työsuojeluvaltuutettu/LYK aku.aho@lyk.fi

Markus Parviainen

työsuojeluvaltuutettu/Orimattila markus.parviainen@orimattila.fi

Armi Lehtinen

työsuojeluvaltuutettu/Koulutuskeskus Salpaus armi.lehtinen@salpaus.fi

Minna Olkkonen

yuösuojeluvaltuutettu/Sysmä minna.olkkonen@edusysma.fi