Ohita navigaatio

YSI

Yleissivistävät opettajat (YSI)

YSI-jaosto keskittyy Päijät-Hämeen peruskoulujen, lukioiden ja yleissivistävän aikuisopetuksen opettajien asioihin.  Jaosto seuraa aktiivisesti koulutuspolitiikkaa, kartoittaa muutostarpeita ja epäkohtia sekä pyrkii ratkaisemaan edunvalvonnallisia haasteita. Jaosto tukee paikallista edunvalvontaa ja tekee aktiivista yhteistyötä omien sidosryhmiensä kanssa. Jaos kokoontuu neljä kertaa vuodessa.

 

Jaosto

Anna Muikku, Lahden OAY

puheenjohtaja anna.muikku@lyk.fi

Miia Alhonen, Asikkalan paikallisyhdistys

jäsen sihteeri@oajpaijathame.fi

Marko Asp, Asikkalan paikallisyhdistys

jäsen marko.asp@asikkala.fi

Jaana Järvenpää, Heinolan paikallisyhdistys

jäsen jaana.jarvenpaa@edu.heinola.fi

Outi Montonen, Heinolan paikallisyhdistys

jäsen outi.montonen@heinola.fi

Heli Pohjonen, Hollolan paikallisyhdistys

jäsen puheenjohtaja@oajpaijathame.fi

Birgitta Lyytikkä, Hollolan paikallisyhdistys

jäsen birgitta.lyytikka@hollola.fi

Jukka Kalliolehto, Lahden OAY

jäsen jukka.kalliolehto@edu.lahti.fi

Jussi Anttila, Lahden OAY

jäsen jussi.anttila@lahti.fi

Susanna Markkanen, Hollolan paikallisyhdistys/Kärkölä

jäsen susanna.markkanen@karkola.fi

Marjut Koukkula, Orimattilan paikallisyhdistys

jäsen oopy.puheenjohtaja@gmail.com

Raine Lönnfors, Orimattilan paikallisyhdistys

jäsen raine.lonnfors@gmail.com

Elisa Uusitalo, Padasjoen paikallisyhdistys

jäsen elisa.uusitalo@edu.padasjoki.fi

Jari Häkkinen, Sysmän paikallisyhdistys

jäsen jari.hakkinen@edusysma.fi

Jani Malmi, Sysmän paikallisyhdistys

jäsen jani.malmi@edusysma.fi

OAJ-valtuutetut (YSI)

Leena Kalliolehto

OAJ-valtuutettu leena.kalliolehto@edu.lahti.fi

Marjut Koukkula

OAJ-valtuutettu oopy.puheenjohtaja@gmail.com

Anneli Vainik

OAJ:n hallituksen jäsen, OAJ-valtuutettu anneli.vainik@hollola.fi