Ohita navigaatio

YSI

Yleissivistävät opettajat (YSI)

YSI-jaosto keskittyy Päijät-Hämeen peruskoulujen, lukioiden ja yleissivistävän aikuisopetuksen opettajien asioihin.  Jaosto seuraa aktiivisesti koulutuspolitiikkaa, kartoittaa muutostarpeita ja epäkohtia sekä pyrkii ratkaisemaan edunvalvonnallisia haasteita. Jaosto tukee paikallista edunvalvontaa ja tekee aktiivista yhteistyötä omien sidosryhmiensä kanssa. Jaos kokoontuu neljä kertaa vuodessa.

 

Jaosto

Anna Muikku, Lahden paikallisyhdistys

puheenjohtaja anna.muikku@lyk.fi

Miia Alhonen, Asikkalan paikallisyhdistys

jäsen sihteeri@oajpaijathame.fi

Marko Asp

jäsen marko.asp@asikkala.fi

Jaana Järvenpää

jäsen jaana.jarvenpaa@edu.heinola.fi

Outi Montonen

jäsen outi.montonen@heinola.fi

Heli Pohjonen, Hollolan paikallisyhdistys

jäsen puheenjohtaja@oajpaijathame.fi

Birgitta Lyytikkä

jäsen birgitta.lyytikka@hollola.fi

Jukka Kalliolehto

jäsen jukka.kalliolehto@edu.lahti.fi

Jussi Anttila

jäsen jussi.anttila@lahti.fi

Susanna Markkanen

jäsen susanna.markkanen@karkola.fi

Marjut Koukkula, Orimattilan paikallisyhdistys

jäsen oopy.puheenjohtaja@gmail.com

Raine Lönnfors, Orimattilan paikallisyhdistys

jäsen raine.lonnfors@gmail.com

Elisa Uusitalo

jäsen elisa.uusitalo@edu.padasjoki.fi

Jari Häkkinen

jäsen jari.hakkinen@sysma.fi

Juha-Pekka Tolonen

jäsen juha-pekka.tolonen@lahti.fi

Lisäksi jaostoon kuuluu kolme jäsentä, jotka eivät ole antaneet sustumustaan yhteystietojensa julkaisuun.

Heidän tietojaan päivitetään tarvittaessa.

Jani Malmi, Sysmän paikallisyhdistys

jäsen jani.malmi@sysma.fi

OAJ-valtuutetut (YSI)

Marjut Koukkula

OAJ:n valtuuston 2. varapuheenjohtaja

Leena Kalliolehto

valtuutettu leena.kalliolehto@edu.lahti.fi

Ari Pakarinen

valtuutettu ari.pakarinen@edu.heinola.fi