
Tervetuloa syyskokoukseen!
OAJ Päijät-Hämeen syyskokous pidetään Salpauksen Ravintola Kulinaarissa 28.11. klo 18. Ennen varsinaista kokousta nautimme maukkaista kokoustarjoiluista. Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat ja mm. valitaan yhdistykselle hallitus seuraavaksi kaksivuotiskaudeksi sekä päätetään vuoden 2024 toimintasuunnitelmasta ja talousarviosta sekä matkakorvauksista, tilintarkastusyhteisöstä ja maksettavista palkkioista. Kokoukseen ovat tervetulleita sekä yhdistyksen valtuuttamat vuosikokousedustajat että kaikki yhdistyksemme jäsenyhdistysten henkilöjäsenet.
Syyskokouksen ruokailuun voit ilmoittautua tästä linkistä https://q.surveypal.com/Syyskokous-2023-5uWDCcC_gNs_hF2a
Syyskokouksen materiaalit lähetetään jäsneyhdistyksille ja kokousruokailuun ilmoittautuneille jäsenille. Ne ovat myös hallituksne kokouksen käsittelyn jälkeen nähtävillä yhdistyksen kotisivuilla aineistot-välilehdellä.
Uutiset
Tapahtumat
Tapahtuma | 25.4.2025
Tapahtuma | 29.4.2025
Tapahtuma | 14.5.2025
Yhdistyksemme
OAJ Päijät-Häme toimii jäsenyhdistystensä edunvalvonnan ja koulutuksen tukena. Yhdistys vastaa lahtelaisten yhdistysten neuvottelutoiminnasta.