Opettajien työhyvinvointitutkimukseen kaivattaisiin lisää vastaajia
OAJ ja Helsingin yliopiston Kasvatustieteellisen tiedekunnan akatemiaprofessori Katariina Salmela-Aro ovat yhteistyössä tutkineet opettajien työhyvinvointia jo neljänä eri ajankohtana Covid-19 -pandemian aikana. Nyt kolmantena koronakeväänä kartoitamme jälleen uutta maisemakuvaa opettajien jaksamisesta. Vastaukset antavat merkittävää tietoa opettajien työhyvinvoinnista muuttuvissa olosuhteissa.
Tutkimukseen kaivattaisiin vielä lisää vastauksia, joten kantaisitko sinä kortesi kekoon ja käyttäisit hetken aikaasi vastaamalla kyselyyn?
Linkki tutkimukseen: https://bit.ly/hyvinvointiope
Tutkimukseen vastaaminen kestää noin 20 minuuttia. Tiedot kerätään nimettöminä ja niitä käsitellään EU:n säädösten mukaisesti. Kysely on saatavilla suomeksi. Jokainen vastaus ovat merkittäviä, sillä tutkimuksen tuloksien avulla vaikutetaan opettajien työhyvinvointiin.
Uutiset
Tapahtumat
Yhdistyksemme
OAJ Päijät-Häme toimii jäsenyhdistystensä edunvalvonnan ja koulutuksen tukena. Yhdistys vastaa lahtelaisten yhdistysten neuvottelutoiminnasta.