Ohita navigaatio

Jäsenyhdistysten aktiiveja muistetaan vappukasseilla

Korona-ajan vuoksi yhdistyksen kaikkia lähitapahtumiksi suunniteltuja koulutuksia ei ole voitu järjestää ja yhdistysten joulutapaaminenkin peruuntui. Teamsin tuijottelu kokouksissa ja koulutuksissa käy aktiiveille puuduttavaksi ja tarvitaan pientä piristystä. Siksipä OAJ Päijät-Häme haluaa juhlistaa kevään juhlaa, vappua pienellä aktiivien muistamisella. Jäsenyhdistysten puheenjohtajat, sihteerit ja YSI-, VAKA- ja ammatillisessa jaoksessa, edunvalvontajaoksessa ja työsuojeluverkostossa sekä alueyhdistyksen hallituksessa toimivat jäsenyhdistysten edustajat saavat herkulliset vappukassit. Niistä on toivottavasti iloa ja piristystä innokkaille aktiiveillemme.

OAJ Päijät-Häme toivottaa kaikille jäsenille ja aktiiveille aurinkoista vappua!

Tapahtumat

Tapahtuma | 11.10.2021

Järjestövalmiusilta

Tapahtuma | 12.10.2021

Työvaliokunta

Yhdistyksemme

OAJ Päijät-Häme toimii jäsenyhdistystensä edunvalvonnan ja koulutuksen tukena. Yhdistys vastaa lahtelaisten yhdistysten neuvottelutoiminnasta.