Henkilöstön edustajien koulutuspäivä
la 19.9.2026
klo 10-16.30/20.30
Vaakuna, Hämeenlinna
Tervetuloa OAJ Kanta-Hämeen järjestämään Kanta- ja Päijät-Hämeen pääluottamusedustajien, luottamusedustajien ja työsuojeluvaltuutettujen yhteiseen koulutuspäivään. Paikkoja koulutukseen on varattu 70 osallistujalle.
Työsuojelukausi on alkanut tammikuun alusta ja seuraava luottamusedustajakausi käynnistyy elokuun alusta, joten on sopiva aika kokoontua yhteisten asioiden äärelle.
Koulutuspäivän sisältö vahvistetaan elokuun lopulla ja lähetetään ilmoittautuneille. Alueyhdistykset tiedottavat osallistujiaan omista kulkemiskäytänteistä.
Koulutuspäivän jälkeen on mahdollista osallistua Verkatehtaalla musikaali Tom of Finland -esitykseen. Musikaaliin ilmoittaudutaan koulutukseen ilmoittautumisen yhteydessä.
Alustava ohjelma:
klo 10.00-10.40 Tulokahvit
klo 10.45-13.00 Koulutus
klo 13.00-14.00 Lounas
klo 14.00-16.30 Koulutus
klo 16.30 Kahvitarjoilu
klo 18.00-20.30 Tom of Finland, Verkatehdas, väliaikatarjoilu
Henkilökohtaiset sitovat ilmoittautumiset ti 18.8. klo 15 mennessä.
TERVETULOA!
Timo Hillman, puheenjohtaja Katri Juvonen, alueasiantuntija